دستگاه لیزر اپیلاسیون و چند نکته مهم

29

دستگاه لیزر اپیلاسیون

دستگاه لیزر اپیلاسیون : برای اصلاح کردن موهای زائد روش‌های متفاوتی وجود دارد و هر فردی از روش خاصی استفاده می‌کند. موم ، ژیلت ، کرم‌های موبر ، اپیلاتور‌ها و&#۸۲۳۰;.، اگرچه هر یک از این روش‌ها تا حدودی برای از بین بردن موهای زائد موثر خواهند بود؛ اما هیچ کدام به صورت قطعی و دائمی‌موهای زائد را از بین نمی‌برند. امروزه می‌توان از روش‌های نوین دیگری هم برای از بین بردن موهای زائد استفاده کرد که یکی از آن‌ها دستگاه لیزر اپیلاسیون می‌باشد . ما می‌خواهیم در این مطلب در رابطه با اپیلاسیون لیزری با شما صحبت کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا از این روش بیش تر بدانیم.

چه کسانی می‌توانند از دستگاه لیزر اپیلاسیون استفاده کنند ؟
«لیزر چگونه بر ریشه ی مو تاثیر می‌گذارد؟» با رسیدن اشعه ی لیزر به ریشه ی مو ، ریشه داغ شده ، به سلول‌هایی که باعث رشد مو می‌شوند آسیب می‌رساند و به صورت کنترل شده ای آن‌ها را می‌سوزاند. این حالت در جلسات مکرر تا زمانی که ریشه مو توانایی تولید موی جدید را نداشته باشد، ادامه خواهد یافت . بخش اپیلاسیون لیزری گروه بین المللی زیبایی و سلامت ، در مورد این که چه کسانی می‌توانند از این روش استفاده کنند می‌گوید «چه زن و چه مرد ، هر شخص بالغ و سالمی‌می‌تواند از این روش استفاده کند. البته افرادی که قلب آن‌ها با باطری کار می‌کند و یا مبتلا به دیابت پیشرفته هستند، نباید از این روش استفاده نمایند. هم چنین اگر پوست دچار آکنه، جوش و یا آفتاب سوختگی باشد نیز، نباید از این روش استفاده کرد.

چه دستگاهی مناسب است؟
در زمان‌های گذشته و سال‌های اولیه استفاده از این روش ، لیزر تنها بر روی پوست‌های روشن با موهای تیره موثر بود؛ اما امروزه انواع دستگاه‌ها برای پوست‌های تیره و روشن وجود دارد. هنگام انتخاب این روش، باید از دستگاه مناسب با پوست و موی خود استفاده کنید. دستگاه‌های مختلف اپیلاسیونْ از نظر جنس، منبع اشعه و تعداد شات اعمال شده ، متفاوت هستند.

دکتر (Mevlüt Dağ) , متخصص پوست و زیبایی ، در مورد تاثیر دستگاه‌ها می‌گوید : « دستگاه الکساندریت برای مو‌های زائد ضخیم و تیره مناسب می‌باشد و تاثیر آن بر روی موهای نازک و روشن کم تر خواهد بود . دستگاه‌های لیزری دیود روی موهای نازک تر تاثیر بیش تری دارند؛ اما این دستگاه به دلیل ایراداتی از قبیل، به کار بردن ژل هنگام لیزر، ضرورت اصلاح مو‌ها با ژیلت قبل از لیزر و دیده شدن مو‌ها رو ی پوست بعد از اتمام کار و درد بیش تر، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. دستگاه‌های لیزر ND YAG به دلیل طول موج بالا، اثر بیش تری روی ریشه ی مو داشته و اشعه ی لیزر بیش ترجذب شده و در نتیجه آسیب بیش تری به پوست می‌رساند.

آیا روش‌های خانگی موثر هستند ؟
روش IPL از جمله روش‌های خانگی است که امروزه در سالن‌های زیبایی حرفه ای نیز، مورد استفاده قرار می‌گیرد و تاثیر خوبی را نیز بر روی پوست، خواهد داشت. این دستگاه شات‌های متفاوتی را بر روی قسمت‌های مختلف بدن با توجه به رنگ پوست، اعمال می‌کند، به همین دلیل با استفاده از این دستگاه دیگر نگرانی در مورد سلامت پوست، نخواهید داشت. هنگام استفاده از این دستگاه حتما بروشور آن را مطالعه کرده و نکات گفته شده را رعایت نمایید. برخی از برندهای این دستگاه ادعا می‌کنند، در طول سه جلسه اول موهای زائد به میزان ۷۰ درصد کاهش خواهد یافت.

جدیدترین تکنولوژی اپیلاسیون اسکنی
در بین دستگاه‌ها و تکنیک‌های متفاوت که سال‌ها است مورد استفاده قرار می‌گیرند، جدیدترین آن‌ها، اپیلاسیون اسکنی می‌باشد. در این روش به جای یک پرتو نور، مجموعه ای از پرتوهای نوری بر روی پوست اعمال شده و نیازی به استفاده از ژل و ژیلت ندارد. از آن جایی که پرتوها به صورت مجموعه ای تابانده می‌شود، درد کم تری داشته و در انتهای جلسات، هیچ موی زائدی بر روی پوست، مشاهده نمی‌شود. در این روش، تکنولوژی الکساندریت و دیود ترکیب شده اند و به همین دلیل عوارض آن حداقل می‌باشد.

دکتر علی عثمان آپایدین (ALİ OSMAN APAYDIN) هشدار می‌دهد !
حداقل ۴ هفته قبل از عمل اپیلاسیون لیزری، رفتن به سولاریوم و یا گرفتن حمام آفتاب، ممنوع است.
اپیلاسیون لیزری روشی است که با فاصله‌های مشخص تکرار می‌شود ، این فاصله برای بدن ۸ هفته و برای صورت، ۴ هفته می‌باشد و حداقل ۶ جلسه باید اعمال شود .
بهتر است قبل از انجام اپیلاسیون، کمی‌بدن خود را مرطوب نمایید .
استفاده از روش اپیلاسیون لیزری، بر روی پوست‌های جوش دار، افراد دیابتی و افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و هم چنین زنان باردار، ممنوع می‌باشد.
پس از انجام اپیلاسیون با لیزر، تا ۲۴ ساعت نباید دوش بگیرید.
تا حداقل یک هفته پس از انجام اپیلاسیون، از کیسه کشیدن در حمام و پیلینینگ بدن، خودداری نمایید.
اگر قسمتی که لیزر شده ، پوسته پوسته شد با پزشک خود مشورت نمایید.

منبع : kivimag.com

نظرات بسته شده است.