بهترین رمان ها در سال ۲۰۱۸

13

بهترین رمان ها در سال ۲۰۱۸

در صدر فهرست بهترین رمان ها در سال ۲۰۱۸ که روزنامه نیویورک‌تایمز منتشر کرده، نام دن براون و رمان پرسروصدای منشأ در صدر قرار دارد. آثار هیجان‌انگیز با زمینه علمی، جنایی و ترسناک و رومانس‌‌های خانوادگی همچنان در آمریکا، ژانر‌های مورد اقبال عمومی هستند.

بهترین رمان ها در سال ۲۰۱۸ : منشأ

“منشأ”، رمان هیجان‌انگیز- معمایی اثر دن براون، نویسنده معروف آمریکایی است که برای نخستین‌بار در ژانویه سال ۲۰۱۸ در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت. داستان رمان در ادامه ماجرا‌هایی است که برای رابرت لانگدون، یک دانشمند آمریکایی در رمانی به همین نام اتفاق می‌افتاد. در منشأ، لانگدون برای حل معمایی سخت، تحقیق می‌کند. داستان که در مادرید، سویل، بارسلونا و بیلبائو می‌گذرد، لانگدون به تحقیق درباره یکی از مهم‌ترین سؤالات بشر یعنی “از کجا آمده و به کجا می‌رود” می‌پردازد. کتاب در‌ ماه آگوست ۲۰۱۸ در صدر فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز قرار گرفت و ۲۳هفته این عنوان را برای خود با تداوم فروش حفظ کرد. دن براون یکی از برجسته‌ترین نویسنده‌های معاصر در زمینه نگارش کتاب در ژانر هیجانی است. دن براون با کتاب رمز داوینچی (۲۰۰۳) شهرتی جهانی کسب کرد. شنیده می‌شود که این اثر براون به فارسی ترجمه شده، اما هنوز مجوز چاپ نگرفته است.

بهترین رمان ها در سال ۲۰۱۸ : مردم در برابر آلکس کراس

این رمان جنایی در ۱۴ژانویه ۲۰۱۸ در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت. آلکس کراس، کارآگاه پلیسی است که قبلا هم در داستان‌های جیمز براندون پترسون حضور داشته، در رمان جدید پترسون، قهرمان یک داستان پر تعلیق است که از زندان شروع می‌شود. کراس به جرم قتل به زندان افتاده و ماجراهای تازه‌ای در انتظار اوست.

از رمان مردم در برابر آلکس کراس، در سال ۲۰۱۸ تا به حال ۳۰۰میلیون نسخه در دنیا فروش رفته. در سال ۲۰۱۶ مجله فوربس این نویسنده را برای سومین سال متوالی در صدر پردرآمد‌ترین نویسندگان آمریکا با درآمد ۹۵میلیون دلاری در سال قرار داد. او به‌مدت یک دهه با نویسندگی ۷۰۰میلیون دلار درآمد کسب کرد. جیمز پترسون یک نویسنده خیر است که بخش مهمی از کارهای روزانه‌‌اش صرف امور خیریه می‌شود. جیمز براندون پترسون در سال ۲۰۱۵ جایزه بنیاد ملی کتاب آمریکا را دریافت کرد.

بهترین رمان ها در سال ۲۰۱۸ : زنی پشت پنجره

“زنی پشت پنجره”، رمانی جنایی و اسرارآمیز اثر ای‌جی‌فین است. این نخستین رمان این نویسنده است که با اقبال فراوانی روبه‌رو شده و در رده سوم فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفته است. داستان این رمان درباره زنی است که از پنجره اتاقش شاهد یک جنایت می‌شود. پس از موفقیت رمان زنی پشت پنجره، جو رایت با بازی امی آدامز، جولیان مور و گری اولدمن فیلمی از روی آن ساخت که سال آینده میلادی به نمایش درخواهد آمد. ای جی فین در واقع نام مستعار دانیل مالوری، نویسنده جوان نیویورکی است. او از دانشگاه آکسفورد فارغ‌التحصیل شده و پیش‌تر در زمینه نقد کتاب فعالیت می‌کرد و برای نشریاتی مانند لس‌آنجلس تایمز، واشنگتن‌پست و ضمیمه ادبی مجله تایم مطلب می‌نوشت. این رمان با ترجمه راضیه مرادی به فارسی منتشر شده است. در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های داستانی نیویورک‌تایمز کتاب‌های “رئیس‌جمهور گم شده است”، اثر جیمز پترسون و بیل کلینتون، درباره یک رئیس‌جمهور خیالی در آمریکا، “آسیایی‌های ثروتمند دیوانه” اثر کوین کوان، رمان ترسناک “بیگانه” اثر استیون کینگ، یک اثر جنایی دیگر از جیمز پترسون با عنوان “هفدهمین مظنون” که آن را با همکاری ماکسین پائترو نوشته و رمان رومانس ” گروه بازیگران” اثر دانیل استیل قرار دارد.

 

منبع : iranart.ir

نظرات بسته شده است.