پولدارترین خواننده زن جهان

53

پولدارترین خواننده زن جهان

مجله فوربز، کیتی پری را به‌عنوان پولدارترین خواننده زن جهان از نظر میزان در آمد در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد. بنا بر گزارش این مجله اقتصادی، کیتی پری بین ژوئن ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ درآمدی بالغ بر ۸۳ میلیون دلار به دست آورده است که این رقم دو برابر درآمد او در سال ۲۰۱۶ است. کیتی پری در سال ۲۰۱۶ در رده شصت‌وسوم و در سال ۲۰۱۷ در رده نهم پردرآمدترین زنان دنیای موسیقی قرار گرفت.

پولدارترین خواننده زن جهان

بخش مهمی از درآمد کیتی پری در بازه زمانی ژوئن ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ مربوط به درآمد او از تور کنسرت پنجمین آلبومش با نام “گواه” است. تور کنسرت این خواننده شامل ۸۰ اجرا در شهرهای مختلف جهان بود و هر اجرا حدود یک میلیون دلار برای کیتی پری و گروهش درآمد داشت.

دومین خواننده پردرآمد زن تیلور سویفت است که در این مدت توانسته ۸۰ میلیون دلار درآمد به دست آورد. تیلور سویفت تور اجراهای آلبوم “اعتبار” را از می ۲۰۱۸ آغاز کرد و تنها در ماه می ۶۷ میلیون دلار درآمد کسب کرد. این خواننده بدون شک پردرآمدترین خواننده لیست فوربز در سال ۲۰۱۹ خواهد بود، چراکه با تور کنسرت آلبوم “اعتبار” مجموعاً ۳۶۰ میلیون دلار درآمد به دست آورده است که بیش از ۷۰ درصد از این درآمد مربوط به اجراهای بعد از ماه ژوئن ۲۰۱۸ است و در لیست بعدی فوربز محاسبه خواهد شد.

در رده سوم لیست فوربز، بیانسه با ۶۰ میلیون دلار درآمد قرار دارد که او نیز بخش مهمی از درآمدش را مدیون تور کنسرت مشترک با همسرش‌، جی‌زی است. با توجه به اینکه اکثر اجراهای تور پرفروش بیانسه و جی‌زی پس از ماه ژوئن برگزار شده، به طور قطع بیانسه نیز در لیست سال ۲۰۱۹ فوربز جزو پرفروش‌ترین خواننده‌های زن جهان خواهد بود.

پینک با ۵۲ میلیون دلار، لیدی گاگا با ۵۰، جنیفر لوپز با ۴۷ و ریحانا با ۳۷٫۵ میلیون دلار در رتبه‌های چهارم تا هفتم این لیست قرار دارند. نفر هشتم لیست یک خواننده و بازیگر آلمانی با نام هلنا فیشر است که تا کنون ۶ بار به‌عنوان بهترین خواننده کشور آلمان معرفی شده است.

همچنین سلن دیون، خواننده مشهور کانادایی با ۳۱ میلیون دلار و بریتنی اسپیرز با ۳۰ میلیون دلار، نهمین و دهمین خوانندگان پردرآمد زن در سال ۲۰۱۸ هستند.

 

منبع : iranart.ir

نظرات بسته شده است.