از بین بردن موهای زائد بدن

15

از بین بردن موهای زائد بدن

خانم ها همیشه دنبال راه های بهتر برای از بین بردن موهای زائد بدن هستند. اپیلاسیون یکی دیگر از راه های از بین بردن موهای زائد بدن است. چیزهایی که نیاز است شما قبل از استفاده بدانید را به شما می گوییم. در مورد بند انداختن، وکس و اصلاح صورت می دانید اما در این بخش از دنیای مد نمناک به اپیلاسیون می پردازیم .

۱- روش اپیلاسیون شبیه کدام روش است؟
اپیلیدی مثل موچین است اما با این تفاوت که اپیلیدی صدا دارد و درد بیشتری هم ایجاد می کنند چون انگار چند موچین یک دفعه با هم کار می کنند.

۲-چگونه از اپیلیدی استفاده کنیم ؟
بهتر است بعد از حمام رفتن اپیلیدی را روی سطح بدن حرکت بدید و مو ها را از بین ببرید. اپیلیدی هایی هم وجود دارد که می شود هنگام حمام رفتن استفاده کرد.

۳- آیا درد هم دارد ؟

نمی شود بگوییم اصلا درد ندارد چون هر چیزی که مو را می کند درد دارد، اما نسبت به وکس آسیب کمتری به پوست میزند.

۴- آیا برای پوست های حساس مناسب است؟

وکس برای پوست هایی که حساس است به دلیل وجود لیمو و شکر خیلی مناسب نیست، اما اپیلیدی برای پوست های حساس بهتر است.

۵- چقدر طول می کشد تا رویش مجدد

این بسته به رشد موی هر کس دارد اما معمولاً ۲-۳ هفته به طور طبیعی طول میکشد.

۶- آیا عوارض خاصی دارد ؟

بعد از اینکه موهای زائد را برطرف کردید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا عوارضی مثل خشکی پوست را حس نکنید.

چند توصیه مهم برای استفاده از اپیلیدی موهای زائد
برای اینکه اپی لیدی تان حداکثر کارایی را داشته باشد، بهتر است به توصیه های زیر توجه کنید:
دستگاه مناسبی انتخاب کنید:

هنگامی که تصمیم به خرید اپی لیدی گرفتید، تحقیق کنید کدام مارک کارکرد بهتری دارد. می توانید در این زمینه به سایت های شرکت های تولیدکننده مراجعه یا با دوستانتان که قبلا از این وسیله استفاده کرده اند، مشورت کنید.
دستورالعمل استفاده را بخوانید:

بعد از خرید دستگاه، مطمئنا با نگاه کردن به آن می توانید روش استفاده اش را متوجه شوید، اما سعی کنید حتما دستور استفاده از آن را مطالعه کنید تا با جزییات کارش آشنا شوید. به خصوص دستگاه هایی که چند تیغه و کارکردهای متفاوت دارند.

یک منطقه را امتحان کنید:
برای اولین بار قسمتی از بدنتان را انتخاب کنید که پوست ضخیم تر و کمتر حساسی دارد. زانوها انتخاب خوبی هستند. با شروع کردن از این قسمت کم کم به درد عادت می کنید و می توانید به قسمت هایی که پوست نازک تری دارند برسید.
آرام انجام دهید:

سعی کنید خیلی آرام این کار را انجام دهید و به خاطر اینکه دردتان کمتر شود، سریع دستگاه را روی پوستتان نکشید. سعی کنید اپی لیدی را در فاصله مناسب و مایل روی پوستتان نگه دارید.
بهترین زمان استفاده از دستگاه اپی لیدی، عصرهاست، زیرا اگر التهاب یا خارش یا جوش بعد از استفاده از دستگاه برایتان ایجاد شود، تا صبح فردا از بین خواهد رفت.
از مرطوب کننده استفاده کنید:

توصیه می شود بعد از استفاده از اپی لیدی از یک مرطوب کننده ملایم بدون الکل استفاده کنید تا التهاب پوستتان برطرف شود و حساسیت هم ایجاد نشود.

 

منبع : بخش دنیای مد نمناک

نظرات بسته شده است.