رفع لکه های صورت با لیزر Lavieen

18

رفع لکه های صورت با لیزر Lavieen

رفع لکه های صورت ناشی از نور خورشید کار دشواری است. اما امروزه با استفاده از روش‌های درمانی که در حال پیشرفت هستند، دست یافتن به نتیجه دلخواه امکان پذیر می‌باشد. در ادامه این مطلب با روش‌های لیزری جدید در این زمینه آشنا خواهید شد:

تعدادی از لکه‌های پوستی یادگار تابستان و آفتاب‌های تند آن هستند. لکه‌های پوستی حتی در صورتی که مادرزادی باشند در سنین بالا به ویژه بعد از ۲۰ تا ۳۰ سالگی بر روی پوست نمایان می‌شوند. این لکه‌ها در افرادی با پوست تیره بیش تر مشاهده می‌شوند و در صورتی که با آن‌ها مقابله نکنید، ممکن است افزایش یابند.

عوامل ایجاد این لکه‌ها

لکه‌های پوستی به دلیل تولید بیش از حد ملانین از طرف سلول‌های ملانوسیت(ملانین ساز ) در برخی نواحی مشخص و در نتیجه اختلال در مکانیزم دفاعی و ترمیم بدن در برابر نور خورشید ایجاد می‌شوند. حمام آفتاب، اختلالات هورمونی، بارداری، مصرف قرص‌های ضد بارداری، زخم و سوختگی از عوامل افزایش دهنده لکه‌های پوستی می‌باشند. عامل ایجاد لکه‌های پوستی و حتی انواع آن‌ها متفاوت می‌باشد. کک و مک، لکه‌های ناشی از نور خورشید و سولاریوم، ملاسما، لکه‌های ناشی از پیری، لکه‌های ناشی از زخم و آفتاب سوختگی برخی از مشکلات پوستی رایج هستند.

رفع لکه های صورت

مهم ترین عاملی که در درمان لکه‌های پوستی تاثیر گذار است، عمق لکه می‌باشد. لکه‌های عمیق تر در برابر درمان مقاوم تر هستند و درمان آن‌ها دشوار تر است. در درمان لکه‌های پوستی از روش‌هایی مانند کرم‌های روشن کننده، لایه برداری شیمیایی، مزوتراپی، PRP و لیزر استفاده می‌شود. نکته مهم در این مورد انتخاب روش مناسب با نوع مشکل می‌باشد. در مواردی که این روش‌های درمانی جوابگو نیستند، می‌توان از روش‌های لیزری نسل جدید استفاده کرد. یکی از مهم ترین امتیازات روش ‌های جدید این است که سریع تر به نتیجه می‌رسند.

زیبایی در بعد جدید

در سیستم‌های لیزری نسل جدید، لیزر Lavieen با طول موجی متفاوت(۱۹۲۷ nm) در درمان لکه‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با وجود این که جدیدا از این روش استفاده می‌شود، اما نتایج موفقی به همراه داشته است. واژه Lavieen به معنای برآورده کردن آرزوی خانم‌ها می‌باشد. لیزر Thuliumبا طول موج ۱۹۲۷ nm باعث براقیت و پاکسازی پوست شده و در محل انباشته شدن سلول‌هایی که عامل ایجاد لکه هستند، اثر می‌کند. در نتیجه، همزمان با کاهش لکه‌ها، پوست را بازسازی می‌کند.

به چه منظوری از این روش استفاده می‌شود؟

Lavieen با انقباض کلاژن، خاصیت کشسانی پوست آسیب دیده را افزایش داده و لکه‌های ملاسما و لکه‌های ناشی از پیری را کاهش می‌دهد.
منافذ باز پوست و چین و چروک خفیف را کاهش می‌دهد.
با این روش جدید امکان روشن تر کردن رنگ پوست و پاکسازی آن از لکه‌ها از طریق یکنواخت کردن رنگ پوست امکان پذیر است.
مکانیزم لیزر درمانی Thulium به دلیل طول موجش نقطه تقاطع اپیدرمیس و درمیس را نشانه می‌گیرد. این روش در مقایسه با لیزرهای فراکشنال دارای دوره بهبودی کوتاه تری است.
این روش با از بین بردن سلول‌های ایجادکننده لکه( ملانوسیت ) حتی در یک جلسه با توجه به عمق لکه ۳۰ تا ۸۰ درصد موثر می‌باشد. بعد از اتمام جلسه فقط ۱ تا ۲ ساعت قرمزی و حس سوزش ایجاد می‌شود. بعد از ۲ روز با استفاده از کانسیلرها می‌توانید به زندگی عادی خود ادامه دهید.
اثر و نتایج این روش معمولا تا ۱ هفته مشاهده می‌شود و اثر نهایی آن بعد از ۳ تا ۴ هفته نمایان می‌گردد.
این روش نتایجی از قبیل براقیت پوست، بازسازی، کوچک تر شدن منافذ، کاهش چین و چروک خفیف و سطحی را نیز به همراه دارد.

 

منبع : kivimag.com

نظرات بسته شده است.