مشکی کردن موی سر با خوردن این غذا

17

مشکی کردن موی سر با خوردن این غذا

بهترین غذا برای مشکی کردن موی سر مصرف شلتوک برنج است در حالی که معمولاً در هنگام آب‌کش کردن برنج، ویتامین ب موجود در آب برنج را دور می‌ریزیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،‌ بهترین غذا برای مشکی کردن موی سر ویتامین‌های گروه ب هستند که براساس مطالعات صورت‌گرفته هیچ غذا و دارویی به‌خوبی و سرعت شلتوک برنج تأثیرگذار نیست؛ البته دلیل آن بسیار واضح است زیرا ما برنج را پوست‌کنده و به میزان بسیار زیادی نیز مصرف می‌کنیم. برهمین اساس کمبود و کسری مواد مغذی شلتوک برنج را در مواد غذایی داریم.

توصیه می‌کنیم روزانه نیم سیر پوست شلتوک یا گرد شلتوک را با لیمو امانی دم کرده و میل کنید؛ البته در بین ویتامین‌های ب ویتامین ب ۱ طاقت حرارت را ندارد و در عوض به‌سرعت در آب حل می‌شود، اگر آن را در آب گرم خیس کرده و بگذارید ویتامین‌های آن حل شود می‌توانید آن را بنوشید.

بقیه پوست برنج را در کمی آب بجوشانید و آن را مجدداً صاف کرده، آب آن را با هر غذایی که میل دارید مخلوط کرده بنوشید.

پلو و چلوهایی که ما می‌پزیم و می‌خوریم معایب و مفاسد زیادی دارد؛ زیرا ما برنج را پوست کنده و بهترین و پرارزش‌ترین قسمت‌های آن را دور می‌ریزیم، درصورتیکه پوست برنج مخزن ویتامین‌های ب است و در مغز برنج ماده‌ای وجود دارد که ضد ویتامین ب است و ویتامین‌های ب بدن ما را رسوب می‌دهد. ازاین‌رو برنج انسان را چاق و موی سر را سفید می‌کند.

ویتامین‌های گروه ب برنج نیز در آب حل شده و بعد از صاف شدن دور ریخته می‌شود. ویتامین ب عروق جلدی بدن را باز کرده و شخص را زیبا می‌کند؛ اما کمبود این ویتامین شخص را مبتلا به بیماری برص کرده و پوست بدن را زشت می‌کند و تولید اختلالات عصبی کرده و دست و پا را مستعد به سرمازدگی می‌کند. این ویتامین عوامل زنده خون را تقویت و ترشحات و حرکات معده را زیاد می‌کند. صاف کردن برنج منجر به نابودی و کمبود این ویتامین‌ها می‌شود.

منبع : سلامت نیوز

نظرات بسته شده است.