افزایش طول عمر انسانها با ورزش روزانه

16

افزایش طول عمر انسانها با ورزش روزانه

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مورد اهمیت ورزش در سلامتی افراد و افزایش طول عمر انسانها ، بیان کرد: نتایج بررسی‌های پژوهشی نشان داده که ورزش کردن به مدت ۱۵۰ دقیقه حتی در یک روز از هفته نیز ۳۰ درصد از بروز مرگ‌های زودرس جلوگیری می‌کنند و در واقع موجب افزایش طول عمر انسانها می شود .

سید کاظمینی در گفت‌وگویی اظهار کرد: توصیه سازمان بهداشت جهانی به افراد بین ۱۸ تا ۶۲ سال این است که در هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش کنند چرا که این میزان ورزش خطر مرگ زودرس را تا ۳۰ درصد کاهش می دهد.

وی در مورد تقسیم این مدت زمان در طول هفته تصریح کرد: تحقیقات صورت گرفته توسط دانشگاه‌های لستر، لافبرو، یوسی‌ال لندن و دانشگاه سیدنی نشان داده که افراد می‌توانند این ۱۵۰ دقیقه را بین روزهای مختلف هفته تقسیم کنند یا این که در یک روز ۱۵۰ دقیقه به ورزش بپردازند.

وی در رابطه با اهمیت ورزش‌های هفتگی بیان کرد: یک بار در هفته ورزش کردن احتمال بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی را تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد، ضمن این که احتمال ابتلا به بیماری دیابت نوع دو را نیز کاهش می دهد.

کاظمینی تاکید کرد: هنوز تاثیر این میزان ورزش بر کاهش خطر ابتلا به سرطان مشخص نشده اما این پژوهش به دلیل موثر بودن روی ۴۰ درصد از ۶۴ هزار نفر مورد آزمایش، قابل توجه و تایید است.

منبع خبر: isna.ir

نظرات بسته شده است.